• slide_3_01
  • slide_3_02
  • slide_3_03
  • slide_3_04
  • slide_3_05
nav

Mikroskop

základní optický přístroj, používaný k mikroskopickému vyšetřování výtěrů z uší,seškrabů kůže, poševní cytologie např. při stanovení optimální doby krytí,parazitologickému vyšetření trusu a pod.

img 1966

Otoskop

slouží k základnímu vyšetření zevního zvukovodu.

 

Ophtalmoskop

se používá ke kompletnímu vyšetření oka.

 

Zubní ultrazvuk

využíváme k šetrnému odstranění zubního kamene. Ošetření se provádí v sedaci a nebo při jiných výkonech, které jsou spojeny s narkosou.

zubni ultrazvuk

Infuzní pumpa

umožňuje přesné dávkování a časování infuzních roztoků (kapaček).

infuzn pumpaEKG

přístroj pro vyšetření srdce. Snímané elektrické srdeční proudy jsou přenášeny na PC v podobě křivek a tam jsou následně hodnoceny.

ekgElektrokauter

neocenitelný pomocník v chirurgii. Řeže a zároveň zastavuje krvácení.

elektrokauter 

Sonograf

ultrazvuk - sono slouží hlavně při vyšetření orgánů břišní a hrudní dutiny (diagnostika březosti od 25 dne, onemocnění dělohy, ledvin, prostaty a pod.)

sonograf

Digitální RTG

slouží k zobrazování tvrdých a měkkých tkání celého organismu. RTG obraz zachycený na speciální folii je bez vyvolávání (použití chemikálií) přečten laserovým paprskem a přenesen do PC, kde se se snímkem může dál pracovat (zvětšovat, měřit, označovat a pod.).

digitalni rentgen

Analyzátory krve

první vyšetřuje krevní obraz a diferenciální rozpočet bílých krvinek, druhý měří biochemické hodnoty krve. Výsledky jsou k dispozici zhruba za 10-15 minut podle množství vyšetřovaných parametrů.

analyzatory